Naša knižnica ponúka na vypožičiavanie čítačky e-kníh. Je potrebné naučiť sa iba niekoľko jednoduchých krokov pre používanie čítačky Kindle na čítanie kníh, magazínov a časopisov. Prístroj je možné používať s Amazon kontom alebo aj bez neho.

Výpožičná služba čítačiek e-kníh je určená len študentom UJS.

Príručka čítačiek e-kníh na stiahnutie .

Kontakt:

Mgr. Zsuzsanna Lévai-Berényi

e-mail: berenyiz@ujs.sk
tel.: +421 35 32 60 690

Slovenské databázy e-kníh:

  • ZLATÝ FOND DENNÍKA SME – cieľom projektu denníka SME, Ústavu slovenskej literatúry SAV, Univerzitnej knižnice v Bratislave a Slovenskej národnej knižnice je zdigitalizovať a na internete zverejniť najlepšie diela slovenskej literatúry.

Maďarské databázy e-kníh:

Anglické databázy e-kníh:

  • AUSTRIAN LITERATURE ONLINE (ALO)– digitálna knižnica rakúskych diel (austriaká) obsahuje neustále dopĺňané digitalizované dokumenty týkajúce sa dejín a kultúry Rakúska (nemecký jazyk
  • Literature.ORG– online knižnica anglickej literatúry (ang)
  • MILLION BOOK PROJECT– projekt Internet Archive, ktorý zachytáva kolekcie kníh projektu Universal Library Project (publikácie z Číny a Indie). Nie všetky knihy sú spracované kompletne, avšak tvorcovia projektu neustále pracujú na zvyšovaní kvality archívu. Archív zachytáva 10 851 jednotiek (stav z júla 2007). (ang)
  • THE ONLINE MEDIEVAL AND CLASSICAL LIBRARY– zbierka niektorých najdôležitejších diel stredovekej a klasickej literatúry (ang)
  • WIKISOURCE– zbierka voľne dostupných plných (zdrojových) textov v akomkoľvek jazyku, sesterský projekt Wikipedie (sk, cz, ang, nem, fra, špa,…)
  • WORLD PUBLIC LIBRARY– internetová knižničná služba kombinuje voľne dostupný a konzorciálny (členský) prístup do svojich zbierok. Voľne sprístupňuje vyše 75 000 e-kníh. Internetová knižnica bola založená v roku 1996, voľne prístupná sekcia poskytuje svetovú literatúru vo formáte html a výberovo v pdf. (ang)
  • ERIC (Educational Resources Information Center) – báza dát zameraná na oblasť školstva a pedagogiky. Obsahuje anotované záznamy kníh, výskumných správ a článkov z časopisov z celého sveta. Je produkovaná v USA.

Video návody: